STACHY

image (4)

Rekreační zařízení
ve Stachách

 

 

 

Adresa: Stachy čp. 342, PSČ 384 73


Druh provozu: celoroční


Druh ubytování: zděná budova pošty


Kapacita ubytování: celkem 18 lůžek a 9 přistýlek, tj. 9 dvoulůžkových pokojů s 1 přistýlkou a příslušenstvím (WC a sprchový kout), v každém pokoji lednice, rychlovarná konvice a TV


Společenská místnost nebo učebna: není


Stravování: individuální - společná kuchyňka vybavená sporákem, mikrovlnnou troubou, rychlovarnou konvicí a základním nádobím pro vaření i stolování


Doprava: BUS - autobusové nádraží u pošty, vlastní - možnost parkování ve dvoře pošty


Poznámka: ve všech pokojích možnost připojení k Wi-Fi, k dispozici posezení u venkovního ohniště, sportovní potřeby, kola a lyže lze uložit v garáži ve dvoře pošty, v zimním období možnost využití skibusu do skiareálu Zadov


Osušky, ručníky, utěrky, obuv na přezutí, čistící a hygienické prostředky nutno vzít sebou.

Nástup ubytování DLE DOHODY
Ukončení nejpozději 10.00


V rekreačním zařízení je zákaz kouření a rovněž není povolen pobyt domácích zvířat, není ani umožněn
pobyt s dětmi do věku 2 let.

 
 

 

CENY UBYTOVÁNÍ

 

 

 

 

 

 

Šumavská obec Stachy se nachází v okrese Prachatice v Jihočeském kraji. Rozkládá se v široké kotlině, odkud se krajina zvedá až k tisícimetrovým vrcholům Churáňova, Popelné a Javorníka. Na území obce leží lyžařský areál Zadov – Churáňov, jedno ze dvou největších středisek zimních sportů v Jihočeském kraji. Poloha tohoto rekreačního zařízení je vhodná pro pěší turistiku, cykloturistiku, běžecké i sjezdové lyžování.

Tipy na výlety:


Pošumavské hasičské muzeum Stachy. Najdete zde dvě podlaží exponátů, mezi které se řadí hasičské vozy, stříkačky, výzbroj a výstroj. Nejpopulárnějším exponátem je hasičský vůz Opel Blitz z roku 1943, který je chloubou celé sbírky. Muzeum je otevřeno od května do října.

Churáňov. Vrch Churáňov je střediskem zimních sportů. Okolo vrcholku vede okružní naučná stezka, která na 7 km dlouhé trase přibližuje návštěvníkům nejzajímavější místa této oblasti. Na skokanském můstku na Churáňově je také rozhledna.

Malý Polec . Tuto přírodní památku najdeme na jižní stráni Churáňovského vrchu. Tvoří je horské vrchoviště s porosty kleče a rašeliniště.

Lyžařské centrum Zadov-Churáňov a Nové Hutě. Sjezdovky jsou většinou lehké až střední obtížnosti.

Běžecké tratě v CHKO Šumava. V blízkosti Zadova se nachází 11 běžeckých tratí s délkou od 2 do 14 km.

Lanové centrum Proud Zadov. Areál je vybaven nízkými i vysokými lanovými překážkami umístěnými až ve výšce 12 m. V nabídce jsou trasy a programy vhodné pro začátečníky i pokročilé. Otevřeno má centrum od května do října.

Kašperské Hory. Muzeum Šumavy nabízí stálou přírodovědeckou a historickou expozici, jejíž součástí jsou zajímavé ukázky šumavského skla a sbírka pozdně gotických plastik z přelomu 15. a 16. století. Kromě toho muzeum nabízí i různé krátkodobé expozice. Je otevřeno od dubna do října.
Na náměstí se nachází Kostel sv. Markéty, trojlodní gotický kostel vystavěný v polovině 14. století. Vnitřní vybavení kostela je barokní, převážně z první poloviny 18. století.

Vimperk. Zámek Vimperk se stále nachází ve stavu oprav, proto zde nenajdete klasické prohlídkové trasy vybavené nábytkem, koberci a obrazy. Dvě prohlídkové trasy zámku jsou zaměřeny na historii a architekturu. Dále se zde nachází muzeum Vimperska (expozice šumavské přírody, sklářství a knihtisku).
Kostel Navštívení Panny Marie ve Vimperku, tento původně barokní kostel byl přestaven do
současné pozdně empírové podoby. Jeho chrámová budova je nezvykle mohutná a odráží tak
bohatství stašských světáků, kteří si mohli kostel patřičně vyzdobit.

 

 

 

Nahoru