KVILDA

Rekreační zařízení
na Kvildě

 

 

 

Adresa: Kvilda čp. 7, PSČ 384 93


Druh provozu: celoroční


Druh ubytování: zděná budova pošty, umístění přímo ve skiareálu Ski Kvilda, kde je též nástupní místo běžeckých stop


Kapacita ubytování: celkem 10 lůžek a 5 přistýlek, tj. 4 dvoulůžkové pokoje s 1 přistýlkou (rozkládací křeslo), s vlastním sociálním zařízením (sprcha, WC), TV, lednicí a rychlovarnou konvicí a 1 apartmán (samostatný dvoulůžkový pokoj v přízemí s 1 přistýlkou, TV, lednicí, rychlovarnou konvicí a sociálním zařízením a kuchyňkou - WC, sprcha, umyvadlo)


Společenská místnost nebo učebna: není


Stravování: individuální – k dispozici společná kuchyňka vybavená lednicí, vařičem, mikrovlnnou troubou a základním nádobím pro vaření a stolování


Doprava: BUS, vlastní – možnost parkování ve dvoře pošty


Poznámka: ve všech pokojích možnost připojení k Wi-Fi, v přízemí objektu k dispozici uzamykatelná místnost k uložení lyží a kol, lyžařský vlek přímo u pošty


Osušky, ručníky, utěrky, hygienické prostředky a obuv na přezutí nutno vzít sebou.

Nástup ubytování 15.00 - 17.00
Ukončení nejpozději 10.00


V rekreačním zařízení je zákaz kouření a rovněž není povolen pobyt domácích zvířat, není ani umožněn pobyt s dětmi do věku 2 let.

 
 

 

CENY UBYTOVÁNÍ

 

 

 

 

 

 

Kvilda patří mezi nejvýznamnější turistická střediska Šumavy. Je nejvýše položenou obcí v ČR (1 065 m n.m.), ležící uprostřed nádherných Šumavských plání. Poloha tohoto rekreačního zařízení je vhodná pro pěší turistiku, cykloturistiku, běžecké i sjezdové lyžování.

Tipy na výlety:

Muzeum Kvilda. Stálá expozice představuje historii Kvildy, život a práci předchozích generací.

Bučina je zaniklá obec v těsné blízkosti česko-bavorské hranice v nadmořské výšce 1162 m, v současné době místní část obce Kvilda. Návštěvníci se mohou seznámit s replikou drátěného hraničního zátarasu a strážní věže, jako připomínkou toho, jak vypadala železná opona na západní hranici socialistického Československa. Poblíž je hraniční přechod pro pěší a cyklisty Bučina-Finsterau. Z Bučiny se otevírají nádherné panoramatické výhledy na Šumavu a Bavorský les až k Třístoličníku. Při dobré viditelnosti jsou zřetelně vidět i alpské vrcholy.

Šumavská rašeliniště. Jedním ze symbolů Šumavy jsou rašeliniště, kterým se v centrální části národního parku říká slatě. Přístupných rašelinišť není v národním parku Šumava mnoho, nejznámějšími jsou Chalupská, Jezerní, Cikánská, Tříjezerní slať, Soumarské rašeliniště, a Malý Polec. Ostatní jsou k vidění alespoň z dálky, většina - samozřejmě ty nejzajímavější jsou chráněny
I. zónou NP.

Pramen Vltavy. Pramen, který zde vytéká, je považován za nejzazší prameniště Vltavy.

Jezerní slať je vrchovištní rašeliniště, ležící na náhorní plošině Šumavských plání, mezi osadami Kvilda a Horská Kvilda. U vstupu do rezervace je postaven a sedm metrů vysoká vyhlídková věž, která umožňuje pěkné výhledy na téměř celé rašeliniště i na protilehlé zalesněné pásmo s vrchem Sokol.

Areál Ski Kvilda je vhodný pro děti nebo lyžaře začátečníky. V areálu je 5 vleků, z toho dva s večerním lyžováním.

Lyžařské centrum Zadov-Churáňov. Centrum nabízí sjezdovky pro zkušené lyžaře i začátečníky. Součástí centra je areál Kobyla, který má přibližně 2,5 km sjezdových tratí. Romantické večerní lyžování si budete moci užít ve dvou areálech, kterými jsou areál Kobyla a areál U Horejšů.

Běžecké tratě v CHKO Šumava. V blízkosti Zadova se nachází 11 běžeckých tratí s délkou od 2 do 14 km.

Lanové centrum Proud Zadov. Areál je vybaven nízkými i vysokými lanovými překážkami, umístěnými až do výšky 12 m. V nabídce jsou trasy a programy vhodné pro začátečníky i pokročilé. Otevřeno má centrum od května do října.

Naučný okruh ve výběhu s jeleny. Dvoukilometrový naučný okruhu má tři speciální věže, ze kterých lze pozorovat jeleny. Mimo výběh se seznámíte se stopami jelenovitých, prasete divokého a některými místními stromy a rostlinami. Součástí naučné stezky je také výběh rysa ostrovida.

Na vyhlídku na Černé hoře - na lyžích bílou stopou (na kole či pěšky) . Trochu jiný zážitek než v létě poskytuje zimní výlet na běžkách na vyhlídku pod vrcholem Černé hory nad Prameny Vltavy. Patří mezi nejkrásnější šumavské vyhlídky.

 

 

Nahoru