KAŠPERSKÉ HORY

image (6).thumb

Rekreační zařízení
v Kašperských Horách

 

 

 

Adresa: Dlouhá 94, Kašperské Hory, PSČ 341 92


Druh provozu: celoroční


Druh ubytování: 3. patro zděné budovy pošty


Kapacita ubytování: celkem 12 lůžek, tj. 3 dvoulůžkové pokoje, 2 třílůžkové pokoje, kuchyňka a sociální zařízení je společné


Společenská místnost nebo učebna: není, TV k dispozici


Stravování: individuální - kuchyňka vybavená troubou s varnou deskou, lednicí, mikrovlnnou troubou, rychlovarnou konvicí a základním nádobím pro vaření a stolování


Doprava: BUS, vlastní - možnost parkování v blízkosti pošty

Poznámka: v objektu je k dispozici uzamykatelná místnost k uložení lyží a kol


Osušky, ručníky, utěrky, obuv na přezutí, čistící a hygienické prostředky nutno vzít vždy s sebou.

Nástup ubytování 15.00 - 17.00
Ukončení nejpozději 10.00

V rekreačním zařízení je zákaz kouření a rovněž není povolen pobyt domácích zvířat, není ani umožněn pobyt s dětmi do věku 2 let.

 
 

 

CENY UBYTOVÁNÍ

 

 

 

 

 

 

Kašperské Hory jsou jedním z hlavních šumavských rekreačních center . Návštěvníkům nabízí mnoho turistických i cykloturistických tras i příležitostí k zimním sportům . Zdejší krajina a příroda patří k nejcennějším částem Šumavy .

Tipy na výlety :

Radnice v Kašperských Horách je z druhé pol . 16 . století . Ve výstavní síni na radnici můžete vidět největší skříňový Betlém v Čechách . Ručně vyřezávaný a malovaný skvost je dílem místních řezbářů .

Muzeum Kašperské Hory s expozicí historických a přírodovědných sbírek . Vystavují zde i unikátní kolekci šumavského skla a část mincovního pokladu, nalezeného během rekonstrukce náměstí .

Muzeum historických motocyklů a jízdních kol . Uvidíte světové unikáty, často dochované v jediném exempláři nebo nejdelší vyráběný motocykl na světě (Čechie pro 3 osoby) . Jízdní kola jsou zastoupena například vysokým jízdním kolem značky Kohout z roku 1890 , či úplně prvním předchůdcem jízdních kol, dřevěným odrážedlem barona von Dreise .

Hrad Kašperk . Gotický hrad je nejvýše položeným královským hradem v Čechách . Z hradu je krásný výhled na Šumavu .

Kolem pranýře za výhledy . Červeně značený vycházkový okruh, dlouhý 5 , 5 km s rozhledy do oblasti střední Šumavy a Pošumaví . Po cestě uvidíte pranýř z r . 1630 , tvořený kamenným válcovým sloupem, vysokým 147 cm a krytým hlavicí, dále uvidíte stopy povrchového dolování, lesní kapli Panny Marie Pomocné a kostel sv . Mikuláše – gotickou trojlodní baziliku z období před rokem 1330 .

Naučná stezka Přes Nebe a Peklo na Ždánov . Tento vycházkový okruh je červeně značený a dlouhý 9 km . Cestou uvidíte pozůstatky linie opevnění československé armády z druhé poloviny 30 . let 20 . století (tzv . řopíky ) i zbytky zlatodolů na jižním svahu hory Ždánov .

Skiareál Kašperské Hory je menším střediskem vhodným především pro zimní rekreaci s dětmi . Skiareál nabízí 4 upravované a kompletně zasněžované sjezdovky v celkové délce 1 , 5 km . Na dvou osvětlených tratích můžete využít nabídku večerního lyžování . Součástí areálu je restaurace, půjčovna lyžařského vybavení i snowpark . Náročnější lyžaři mohou navštívit nedaleké lyžařské areály Zadov a Špičák .

Běžecké trasy . Za příznivých sněhových podmínek je upraveno na 20 km běžeckých tras kolem města . Kašperskohorsko je součástí projektu Bílá stopa Šumava .

Zřícenina hradu Rábí . Zříceninu hradu naleznete na vápencovém kopci nad řekou Otavou . Jedná se o největší hradní zříceninu v Čechách . Hrad měl jeden z nejvyspělejších obranných systémů své doby v Evropě .

Hrad Velhartice . Romantický a nezvykle pojatý pošumavský hrad s naprosto unikátním velkým spojovacím kamenným mostem, situovaný nad působivým údolím říčky Ostružné .

Koupaliště . Přírodní koupaliště jsou v nedalekých obcích Nezdice, Rohanov , Žihobce, Divišov Ostružno, Zdíkovec, Annín . Nové letní koupaliště a také krytý bazén s divokou vodou, vířivými vanami, tobogánem a Saunovým světem je v Sušici .

 

 

Nahoru