ČERNÁ V POŠUMAVÍ

image (5)

Rekreační zařízení
v Černé v Pošumaví

 

 

 

Adresa: Černá v Pošumaví čp.73, PSČ 38223


Druh provozu: celoroční


Druh ubytování: zděná budova pošty


Kapacita ubytování: celkem 12 lůžek a 6 přistýlek, tj. 6 dvoulůžkových pokojů smožností 1 přistýlky, s balkonem se zahradním nábytkem, všechny pokoje jsou vybaveny TV, lednicí a varnou konvicí, WC a sprchy jsou společné na chodbě - na pokoji pouze umyvadlo s tekoucí vodou


Společenská místnost nebo učebna: hala


Stravování: individuální - k dispozici společná kuchyňka vybavená sporákem, mikrovlnnou troubou, rychlovarnou konvicí a základním nádobím na vaření i stolování


Doprava: BUS v místě, ČD Hůrka - 2km, vlastní - parkoviště ve dvoře pošty


Poznámka: možnost uložení sportovních potřeb, kol a lyží v garáži ve dvoře pošty


Osušky, ručníky, utěrky, obuv na přezutí a hygienické prostředky nutno vzít s sebou.

Nástup ubytování 15.00 - 17.00
Ukončení nejpozději 10.00


V rekreačním zařízení je zákaz kouření a rovněž není povolen pobyt domácích zvířat, není ani umožněn pobyt s dětmi do věku 2 let.

 
 

 

CENY UBYTOVÁNÍ

 

 

 

 

 

 

 

Obec Černá v Pošumaví leží v Jihočeském kraji, na levém břehu údolní nádrže Lipno.  Poskytuje podmínky pro aktivní dovolenou během celého roku. Poloha v Chráněné krajinné oblasti Šumava a dostupnost Národního parku Šumava nabízí bezpočet značených turistických a cyklistických tras. Vlétě je tu bohatá nabídka letních a vodních sportů, v zimním období si užijete běžecké i sjezdové tratě. Vpřípadě vhodných klimatických podmínek se na lipenské přehradě bruslí a vytvoří se tak kluziště, které jinde nenajdete. Brusle si můžete zapůjčit přímo na Lipně.

Tipy na výlety:

Frymburk leží na levém břehu v.n. Lipno. Nad Frymburkem se vypíná oblíbený kopec Marta (863mn. m.) s kaplí na vrcholu, ze kterého budete mít lipenské jezero i okolní šumavskou krajinu doslova jako na dlani a při jasném počasí uvidíte dokonce i Alpy. Kvrcholu vede Křížová cesta z roku 1894.

Lipno nad Vltavou. Sjezdovky najdete ve Skiareálu Lipno nad Vltavou nebo na rakouské straně, třeba v nedalekém Hochfichtu. Snowpark Lipno je určen naprostým začátečníkům i zkušeným jezdcům. Aquaworld Lipno nabízí relaxaci ve vířivce s krásným panoramatickým výhledem na Lipno, saunu a řadu vodních atrakcí. Bobová dráha s celoročním provozem má horskou a korytovou dráhu, které jsou vzájemně propletené. Unikátní projekt v ČR, kde najdete obě dráhy pohromadě. Stezka korunami stromů Lipno je dřevěná stezka, zakončená 40 metrů vysokou vyhlídkovou věží. Je bezbariérová, přístupná pro kočárky i handicapované. Má 11 adrenalinových zastávek a několik naučných stanic. Stezka je provozovaná celoročně.

Státní hrad a zámek Český Krumlov patří svou architektonickou úrovní, kulturní tradicí i svou rozlohou mezi nejvýznamnější památky středoevropské oblasti. Spolu s historickým centrem je památkou UNESCO. Jedinečné je také barokní divadlo s otáčivým hledištěm.

Národní přírodní rezervace Čertova stěna - Luč je známá svým kamenným mořem a mohutnými skalními útvary.
 
Schwarzenberský plavební kanál. Mimořádné vodní dílo, postavené ve svahu Trojmezné a Plechého,po kterém se v minulosti splavovalo polenové dřevo znepřístupných šumavských hvozdů. Podél části Schwarzenberského plavebního kanálu vede 9 kilometrů dlouhánaučná stezka,vhodná pro pěší turisty, cyklisty, tělesně postižené a v zimě také pro běžkaře.

Cisterciácký klášter ve Vyšším Brodě, kde si můžete současně prohlédnout i poštovní muzeum. V současné době zde žije komunita cisterciáků, kteří rozsáhlý komplex budov rekonstruují. Během prohlídky kláštera uvidíte mimo jiné interiéry opatského chrámu, gotické sklepení, oratoř Rožmberků, křížovou chodbu, kapitulní síň a rajskou zahradu.

Státní hrad Rožmberk s několika prohlídkovými okruhy. V těsné blízkosti státního hradu (v areálu bývalého zámku) se nachází také rekreační zařízení České pošty.

Kleť je nejvyšším vrcholem CHKO Blanský les, na který můžete vyjet lanovkou. Zkamenné rozhledny budete mít jedinečný kruhový rozhled.  

Zřícenina hradu Vítkův kámen. Hrad patřil mezi nejvýše položené hrady v Čechách.

 

 

Nahoru