ČERNÁ V POŠUMAVÍ

image (5)

Rekreační zařízení
v Černé v Pošumaví

 

 

 

Adresa: Černá v Pošumaví čp.73, PSČ 38223


Druh provozu: celoroční


Druh ubytování: zděná budova pošty


Kapacita ubytování: celkem 12 lůžek a 6 přistýlek, tj. 6 dvoulůžkových pokojů smožností 1 přistýlky, s balkonem se zahradním nábytkem, všechny pokoje jsou vybaveny TV, lednicí a varnou konvicí, WC a sprchy jsou společné na chodbě - na pokoji pouze umyvadlo s tekoucí vodou


Společenská místnost nebo učebna: hala


Stravování: individuální - k dispozici společná kuchyňka vybavená sporákem, mikrovlnnou troubou, rychlovarnou konvicí a základním nádobím na vaření i stolování


Doprava: BUS v místě, ČD Hůrka - 2km, vlastní - parkoviště ve dvoře pošty


Poznámka: možnost uložení sportovních potřeb, kol a lyží v garáži ve dvoře pošty


Osušky, ručníky, utěrky, obuv na přezutí a hygienické prostředky nutno vzít s sebou.

Nástup ubytování 15.00 - 17.00
Ukončení nejpozději 10.00


V rekreačním zařízení je zákaz kouření a rovněž není povolen pobyt domácích zvířat, není ani umožněn pobyt s dětmi do věku 2 let.

 
 

 

CENY UBYTOVÁNÍ

 

 

 

 

 

 

 

Obec Černá v Pošumaví leží v Jihočeském kraji, na levém břehu údolní nádrže Lipno.  Poskytuje podmínky pro aktivní dovolenou během celého roku. Poloha v Chráněné krajinné oblasti Šumava a dostupnost Národního parku Šumava nabízí bezpočet značených turistických a cyklistických tras. V létě je tu bohatá nabídka letních a vodních sportů, v zimním období si užijete běžecké i sjezdové tratě. V případě vhodných klimatických podmínek se na lipenské přehradě bruslí a vytvoří se tak kluziště, které jinde nenajdete. Brusle si můžete zapůjčit přímo na Lipně.

Tipy na výlety:

Frymburk leží na levém břehu v.n. Lipno. Nad Frymburkem se vypíná oblíbený kopec Marta (863mn. m.) s kaplí na vrcholu, ze kterého budete mít lipenské jezero i okolní šumavskou krajinu doslova jako na dlani a při jasném počasí uvidíte dokonce i Alpy. K vrcholu vede Křížová cesta z roku 1894.

Lipno nad Vltavou. Sjezdovky najdete ve Skiareálu Lipno nad Vltavou nebo na rakouské straně, třeba v nedalekém Hochfichtu. Snowpark Lipno je určen naprostým začátečníkům i zkušeným jezdcům. Aquaworld Lipno nabízí relaxaci ve vířivce s krásným panoramatickým výhledem na Lipno, saunu a řadu vodních atrakcí. Bobová dráha s celoročním provozem má horskou a korytovou dráhu, které jsou vzájemně propletené. Unikátní projekt v ČR, kde najdete obě dráhy pohromadě. Stezka korunami stromů Lipno je dřevěná stezka, zakončená 40 metrů vysokou vyhlídkovou věží. Je bezbariérová, přístupná pro kočárky i handicapované. Má 11 adrenalinových zastávek a několik naučných stanic. Stezka je provozovaná celoročně.

Státní hrad a zámek Český Krumlov patří svou architektonickou úrovní, kulturní tradicí i svou rozlohou mezi nejvýznamnější památky středoevropské oblasti. Spolu s historickým centrem je památkou UNESCO. Jedinečné je také barokní divadlo s otáčivým hledištěm.

Národní přírodní rezervace Čertova stěna - Luč je známá svým kamenným mořem a mohutnými skalními útvary.
 
Schwarzenberský plavební kanál. Mimořádné vodní dílo, postavené ve svahu Trojmezné a Plechého,po kterém se v minulosti splavovalo polenové dřevo znepřístupných šumavských hvozdů. Podél části Schwarzenberského plavebního kanálu vede 9 kilometrů dlouhánaučná stezka,vhodná pro pěší turisty, cyklisty, tělesně postižené a v zimě také pro běžkaře.

Cisterciácký klášter ve Vyšším Brodě, kde si můžete současně prohlédnout i poštovní muzeum. V současné době zde žije komunita cisterciáků, kteří rozsáhlý komplex budov rekonstruují. Během prohlídky kláštera uvidíte mimo jiné interiéry opatského chrámu, gotické sklepení, oratoř Rožmberků, křížovou chodbu, kapitulní síň a rajskou zahradu.

Státní hrad Rožmberk s několika prohlídkovými okruhy. V těsné blízkosti státního hradu (v areálu bývalého zámku) se nachází také rekreační zařízení České pošty.

Kleť je nejvyšším vrcholem CHKO Blanský les, na který můžete vyjet lanovkou. Z kamenné rozhledny budete mít jedinečný kruhový rozhled.  

Zřícenina hradu Vítkův kámen. Hrad patřil mezi nejvýše položené hrady v Čechách.

 

 

Nahoru